Alapkellékek, amiket még a kiskutya érkezése előtt szerezz be
Hasznos kis listát állítottunk össze neked mindazokról a dolgokról, amiket még azelőtt szerezz be, hogy hazavinnéd a kiválasztott kiskutyát.
A kutyát tenyésztőtől cikkem alapján – remélhetőleg- sikerült találnod egy segítőkész, kedves tenyésztőt, akivel mindent megbeszéltél. Vagy elmentél egy menhelyre, és örökbefogadsz egy kis életet, amely örökre hálás lesz neked.

Mit kell beszerezned a kiskutya érkezésére?
Megvan a kiskutyád, kiválasztottad! Mikor viheted haza és miről kell előre gondoskodnod? Ezek teljesen logikus kérdések, hiszen nem állíthatsz haza a kölyökkel úgy, hogy semmivel nem készültél fel az érkezésére. Sok embernek teljesen egyértelmű, de soknak nem, pláne akik a vásárban hirtelen felindulásból vesznek egy kiskutyát, mert cuki...
Nos, amire FELTÉTLENÜL szükség lesz:
- Etető- és itató tál, lehetőleg fém vagy kerámia (a műanyagból leválhatnak apró, mikrodarabkák és ezekben baktériumok ülhetnek meg, tisztításuk nem biztonságos)
- A nagymama kiszuperált lábasát, serpenyőjét ne erre a célra vesd be!
- Póráz, nyakörv (lehetőleg fix póráz, a flexi balesetveszélyes és kevésbé tudod vele irányítani a kutyát)
- Kakis zacskó, ha teheted, biológiailag lebomlót keress!
- Fekhely, párna, ami csak az övé; én a szobakennelt is jó szívvel ajánlom
- Ha kinti kutyát tervezel, akkor egy biztonságos kennel, fűthető vagy szigetelt kutyaházzal elengedhetetlen. Bármikor úgy alakulhat, hogy pár órára biztonságba kell helyezned.
- Autós szállító boksz, vagy biztonsági öv, hám, ha autóban utazik
- Szájkosár – a tömegközlekedési eszközökön kötelező.
- Néhány kutyajáték, plüss, kötéljáték, labda. Tipp: én turikban szoktam plüsst venni fillérekért, amik persze tönkre mennek, de mindig felügyelet mellett játszhat vele, nehogy bármit is lenyeljen!
- Etetési módnak megfelelően táp, konzerv, vagy BARF alapanyagok
- Tréninghez, alapfeladatok megtanításához jutalomfalat – lehetőleg olyan, amit könnyen lenyel és csak akkor kap, ha valóban megdolgozott érte.
- A kölyökkutya sokat rág, ezért állati eredetű rágókákkal is készülj. Pl. bikacsök, szárított marhafejbőr, szarvasagancs stb. De a felnőtt kutyák is szeretik ezeket a nasikat
- Ha rövidszőrű és fázós alkat, télre 1-2 kutyapulcsi, esetleg esőkabát.
- A kutya szőrének megfelelő fésű, kefe, illetve tegyél neki félre a már csúnyább törölközőkből 1-2 darabot.
- Bolha és kullancs, ill. egyéb külső élősködők elleni csepp, vagy nyakörv.

Ezen felül jó, ha feltöltöd magad szeretettel, energiával, türelemmel és törődéssel. Ez lesz az a szett, mi minden nehéz pillanaton átsegít majd!
Fontos, hogy a kicsit ne vidd haza 8 hetesnél fiatalabb korban, legyen minimum 2 oltása és féreghajtása. Rendelkezzen egyedi azonosítóval (mikrochip) és miután hazavitted, pár napon belül keresd fel az állatorvosodat egy kontrollra. Ha még nincs dokid, keress egyet a közelben. A kutyának bármikor szüksége lehet orvosi segítségre, jó, ha nem akkor kell kapkodnod, amikor amúgy is pánikolsz.